Роман Жахів
Рейтинг
+314.42
Сила
907.56

Роман Жахів

r-zhakhiv

Презентація "Діти застою" В. Кожелянка


Що насправді означає сталий вислів «Людина відійшла»? І чи фізичне зникнення тотожне абсолютному?
Уже чотири роки, як «немає» з нами Кожелянка Василя, «засновника «альтернативної історії» в українській літературі». Та чи немає? Бо час од ча...
Читати далі →

Homo Ludens


Ігри бувають різними. А люди, як відомо, вельми полюбляють гратися. Одне з одним, із долею, із законом (людським і Божим), просто клеїти дурня (теж своєрідна гра)... Про цю властивість - більше у відомій праці Йогана Гейзінґи.
У зв'язку з цим, пригадую один випадок, котрий мене колись ду...
Читати далі →

Гав, гав креатив


Креативно підійшли до вирішення питання із розширенням асортименту своєї продукції троє підприємців Калинівського ринку в Чернівцях.

Виробники гот доґів (hot dog) запустили в продаж не просто безособових "гарячих собачок", а конкретизували походження продукту. Так з'явилися гот пінч...
Читати далі →

А най би тебе Ґурський взяв!


Перші згадки про посаду ката зустрічаються в документах ще тринадцятого століття. Проте, власне фах ката як такий, котрий закріпив за собою монополію на виконання вироків, з’являється лише в шістнадцятому віці. До епохи великих гуманістів і ери просвітництва вердикт могли виконувати буд...
Читати далі →

Турецька криниця


Сталося це ще тоді, коли я входив до складу добровільної пожежної дружини нашого міста. Саме з тих пір і маю на згадку осмалені брови та вії. І виглядаю так незвично, що мною навіть дітей лякають.
Цікаві були часи. Пожежа, скажу вам, то щось особливе. То... Утім, словами цього не передат...
Читати далі →

Пророцтво Пушкіна про Україну


Переважна більшість людей відає про Мішеля де Нотрдама (фр. Michel de Nostredame) відомого як Нострадамус -  французького астролога, провидця, лікаря і алхіміка, знаного своїми пророцтвами.
Свої предбачення близького і далекого майбуття він описав у знаменитих&nbs...
Читати далі →

Політичний паліндром


Паліндром (перевертень, рак літеральний) - літературознавчий термін на позначення слова, словосполучення, тексту, котрі, як не читай (зліва на право чи спарва на ліво), а все звучать однаково.

Се я про посадові перетрубації в сусідній державі.

"Новий" Президент Росій...
Читати далі →

Обережно - інтелектуальна власність!


Як відомо, на фірмові та комерційні найменування розповсюджується закріплене законом "Право інтелектуальної власності". На території нашої держави воно захищається частиною 1 статті 41 Конституції України про "Право кожного володіти, користуватися і розпоряджатися результатами своєї інтел...
Читати далі →

Святкування другої річниці ВКурсі.ком (світлини)


Більше світлин - на моїй сторінці "ВКонтакті": http://vk.com/album42818381_156343736

Дивіться і пізнавайте себе.
Читати далі →

Прихована русофобія


Декілька років тому мене вразила екранізація "Пігмаліона" Бернарда Шоу. А саме режисерська знахідка в озвучуванні персонажів. Там представники вищого світу розмовляють літературною українською, а плебс - російсько-українським суржиком. Сюжет першоджерела, гадаю, вам відомий.
А оце випадко...
Читати далі →